• 25 maja 2022

10 sposobów wspierania małych firm dotkniętych problemem COVID-19

To prawda, że w całym kraju powoli znoszone są ograniczenia, ale jest wiele firm, które nie mogą jeszcze otworzyć swoich drzwi. Niektóre z nich to te, które odwiedzamy regularnie. Możemy nawet powiedzieć, że te małe firmy, które ucierpiały z powodu nowego koronawirusa, są dla nas czymś więcej niż tylko kolejnymi firmami. Zajmują one specjalne miejsce w naszych sercach. Może to być twoja ulubiona dziura w ścianie restauracja za rogiem, salon fryzjerski, gdzie pracuje twój stylista od 5+ lat, lub twój go-to weekendowy bar nurkowy. Te lokale potrzebują wszelkiego wsparcia, aby mogły zostać ponownie otwarte, gdy dostaną zielone światło. Oto 10 sposobów, w jaki możesz pomóc utrzymać swoje najbardziej lubiane miejsca na powierzchni!

1. Zamów jedzenie na wynos lub z dostawą z lokalnych kawiarni i restauracji

Nie musisz zbytnio tęsknić za swoją ulubioną restauracją. Według urzędników służby zdrowia, spożywanie jedzenia przygotowanego w innym miejscu niż Twoja kuchnia jest całkowicie bezpieczne. Zamawiając jedzenie na wynos lub z dostawą z lokalnych miejsc przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu, będziesz wspierać swoje ulubione mom & pop spoty, jednocześnie zaspokajając swoje pragnienia.

2. Kupuj karty podarunkowe

Czasy mogą być trudne teraz, ale jeśli twój go-to sklepy butik oferują karty podarunkowe, rozważyć zakup jednego do wydania w innym czasie! To stworzy trwałą więź między Tobą, klientem i firmą, a ten prosty gest pochodzący od powracającego patrona będzie uspokajającym wskaźnikiem Twojego wsparcia.

3. Shoutout na Social Media

Czy jesteś na rozmowie telefonicznej z kolegami lub często delegowania na IG historie, jesteś zobowiązany do chcą rozmawiać o tym, co spoty zostały coraz na wynos z, lub gdzie robisz wszystkie swoje zakupy online. Nawet jeśli nie masz dużej popularności, zwrócenie się do swoich osobistych kont w mediach społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook i Twitter, i dzielenie się swobodnymi opiniami na temat ulubionego małego biznesu z pewnością zachęci ludzi do zwrócenia uwagi na miejsca, o których nigdy wcześniej nie słyszeli. Kto wie, to może nawet stać się ich ulubionym miejscem, zbyt!

4. Zaplanuj usługę na później

Często bierzemy nasze regularnie zaplanowane usługi za pewnik. Ze względu na okoliczności związane z koronawirusem, musieliśmy zrezygnować z luksusów, takich jak wizyty u fryzjera i paznokcia, masaże, zabiegi kosmetyczne, wizyty u kręgarza i inne różne zabiegi, ponieważ są to wszystkie działania firm, które są uważane za "nieistotne". Podczas gdy Ty zastanawiasz się, czy obciąć sobie grzywkę, czy nie, te nieistotne firmy, prowadzone lub obsługiwane przez zaufanych lokalnych profesjonalistów, zmagają się z faktem, że muszą pozostać zamknięte podczas bezpieczniejszych zamówień w domu. Rezerwując usługę lub wizytę w tych zakładach z wyprzedzeniem, upewniasz się, że będziesz tam jako ich lojalna klientka, gdy wszystko wróci do normy. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i jeśli masz na to środki, możesz nawet częściowo lub w całości zapłacić za następną wizytę z góry. Gwarantujemy, że te wysiłki nie pozostaną niezauważone.

5. Skorzystaj z wirtualnych konsultacji i zestawów DIY

Mimo, że wyżej wymienione firmy mogą być zamknięte, wiele z nich oferuje zniżki na wirtualne konsultacje. Niektóre zakłady kosmetyczne posuwają się nawet do tworzenia zestawów DIY, które klienci mogą zakupić, aby w prosty i zabawny sposób zadbać o kolor włosów i pielęgnację paznokci. Kupując te towary i usługi, nie tylko wspierasz lokalne zakłady, ale także zapewniasz sobie bardzo potrzebną opiekę nad sobą. Różne restauracje są również dostarczanie zestawów DIY dla swoich najbardziej popularnych potraw, więc można kupić świeże składniki z nich i zrobić swój ulubiony posiłek w domu.

6. Rób zakupy online u lokalnych lub drobnych sprzedawców

Wiele z ulubionych butików sklepów internetowych jest nadal w stanie pozostać otwartych dla biznesu z ich biur domowych w tym czasie. Jeśli szukasz odświeżenia w szafie, w potrzebie niektórych naturalnego mydła, lub po prostu szukasz do udziału w niektórych dobrych ol' terapii detalicznej, przeglądać i kupować od sklepów internetowych małych firm. W ten sposób wiesz, że pieniądze idą bezpośrednio do sklepu i jego wyborców, a nie dużej korporacji.

7. Zdecyduj się na kredyt sklepowy ponad refundację

Czy niedawno kupił coś, co teraz sobie sprawę, że nie jest twoja filiżanka herbaty? Zastanów się, czy nie poprosić o kredyt sklepowy zamiast zwracać go w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy. Jeśli jesteś częstym klientem w tym konkretnym zakładzie, w końcu będziesz chciał dać im więcej swojego biznesu i tak.

8. Zostaw pozytywną recenzję

Jeśli miałeś na myśli pisanie recenzji dla firm, do których wracasz raz po raz, teraz jest najlepszy czas, aby to zrobić! Pozostawienie pozytywnej recenzji na jednej z głównych platform recenzyjnych pomoże zwiększyć ogólną ocenę, co ostatecznie doprowadzi do wzrostu liczby klientów i sprzedaży. Pisząc coś autentycznego i pozostawiając pozytywny wynik, pomożesz niektóre z twoich ulubionych zakładów utrzymać ich dobre imię.

9. Zaoferuj swoją wiedzę za darmo

Wielu z nas ma dużo wolnego czasu na naszych rękach z powodu tej pandemii. Czy jesteśmy niezdolni do pracy lub nadal pracują, ale nie mają zwykle ciężkiej pracy, to niezaprzeczalne, że nasze życie jest poza normą teraz. Jeśli jesteś mistrzem w swoim fachu, z pewnością możesz pomóc małej firmie we wszystkim, od stolarki po profesjonalne porady prawne. Jeśli czujesz, że masz na to środki, rozważ zaoferowanie jednemu z Twoich ulubionych miejsc darmowej konsultacji lub usługi. Nie musi to być nic wielkiego! Liczy się gest.

10. Powiedz "dziękuję"!

Jeśli nie możesz zrobić nic więcej, zwykła notatka z wyrazami podziwu i uznania będzie pozytywnym światłem w tym niepokojącym czasie. Możesz albo pójść starą szkołą i napisać odręczny list do każdej firmy, albo możesz zaprojektować coś klasycznego i prostego w internecie i wydrukować je hurtowo. Ten przemyślany gest nie musi być drogi - możesz stworzyć swój własny projekt lub skorzystać z gotowego szablonu i uzyskać już od 25 sztuk kartek z życzeniami.

Na koniec dnia, wszystko co możesz zrobić, aby wspierać lokalne firmy, da im siłę i środki, aby pozostać stabilnym podczas blokady i ostatecznie, zdolność do pozostania firmą, która będzie służyć społeczności przez wiele lat.

Daj nam znać w komentarzach poniżej, co robisz, aby pomóc swoim ulubionym lokalnym firmom?

Share :

Może Cię zainteresować