• Piątek, 10 lipca 2020r.

Kartki z zaproszeniami, które podkreślą wyjątkowość urodzin

Dodatki urodzinowe

Czym kierować się w trakcie zakupu kartek z zaproszeniami na przyjęcie urodzinowe? Czy może lepiej zrobić je samodzielnie?

Kartka z zaproszeniem — zwiastun wybornej zabawy urodzinowej

Tradycja wysyłania zaproszeń jest głęboko zakorzeniona, a hołdują jej zarówno dzieci, jak i dorośli, stąd w sprzedaży dostępne są kartki dla każdego przedziału wiekowego. Jest to związane z różnymi okazjami, mimo że w pewnym okresie życia wolimy zapomnieć o upływającym czasie, to urodziny urządzić po prostu wypada. Może to być kameralne spotkanie rodzinne albo większe przyjęcie. Bez znaczenia, bo w każdym przypadku zależy nam na tym, by wypadło jak najlepiej. Zaproszenie to nie tylko informacja, o tym co, gdzie i kiedy ma się odbyć.

Może stanowić humorystyczny akcent i nawiązanie do przyszłego wydarzenia, komunikat o charakterze (ubiór, co goście powinni zabrać ze sobą). Wizualna oprawa skłoni zaproszonych do refleksji i pewnego wyobrażenia na temat kształtu przyjęcia, co ułatwi przygotowanie się do owego. Czasem wymaga to dużego wysiłku, prawie porównywalnego z przygotowaniem przyjęcia, więc warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Szablonów z zaproszeniami jest mnóstwo, a możliwości i pomysłów do samodzielnego wykonania — jeszcze więcej. Istotny jest typ papieru, szata graficzna i motyw przewodni.

Popatrzmy pod tym kątem na różne propozycje.

Gotowe zaproszenia urodzinowe

Najszczerszy wybór gotowych zaproszeń jest związany z jubileuszami, które najchętniej świętujemy. To np.: roczek dziecka, 18-tka, 30-tka, 40-tka i 50-tka. Odnalezienie kartek na inne okazje nie będzie żadnym problemem. Wybór może okazać się wręcz przytłaczający! Znajdzie takie, które zawierają urodzinowy motyw, ale bez konkretnej liczby (uniwersalne), z gotowymi formułami albo zawierające wolne miejsce na własne adnotacje. Ceny są zróżnicowane. Najtańsze kartki dostaniemy już od złotówki za sztukę, do czego trzeba doliczyć, o ile nie wręczamy ich osobiście, koszty wysyłki.

Zaproszenia urodzinowe

Te wykonywane na zamówienie są z reguły droższe, ale im więcej zamówimy, tym będą tańsze w przeliczeniu na sztukę. Firmy zajmujące się produkcją takich kartek stosują profesjonalny sprzęt, który zapewnia szerokie pole manewru przy doborze wzoru graficznego i kolorystyki. Warianty są różne — od tradycyjnych z prostymi okładkami, po zakręcone kartki 3D, dające wrażenie trójwymiarowości (rozkładają się pod specjalnym kątem, są inaczej klejone i zawierają wycinane laserowo drewniane lub metalowe wstawki). My musimy wyłącznie wybrać preferowany rodzaj i przesłanie treści tekstu.

Wydrukowane karty dostaniemy po kilku dniach od złożenia zamówienia. Niektóre zaproszenia niczym się nie wyróżniają, mają typową i uniwersalną symbolikę — balony, kieliszki i serpentyny, tańczące postaci, czy zabawne wizerunki osób przed i po przyjęciu. Inne, bardziej nietypowe i odważne, w formie dowodu osobistego albo wezwania do stawienia się w sądzie. Jeszcze inne są lapidarne i eleganckie. Wszyscy producencki chwalą wyjątkową jakość swoich zaproszeń, czasem przy zamówieniu określonej ilości dostaniemy coś gratisowo, np. naklejki na butelkę urodzinowego alkoholu albo wizytówki na stół z imionami gości.

Zaproszenia urodzinowe do wysłania przez dzieci

Zaproszenia tego typu lepiej przygotować z wyprzedzeniem. Można kupić gotowe, a dziecko będzie uczestniczyło przy wyborze (np. z bohaterem ulubionego komiksu). Dla bardziej kreatywnych — można wykonać je z dzieckiem w domu. To rozwijająca i świetna zabawa dla całej rodziny. Efekt nie musi być idealny, ale przecież liczy się ilość włożonego serca i fakt autorskiego wykonania. Tutaj też możemy zaanonsować gościom motyw przewodni. Jeżeli dla przykładu motywem są „Gwiezdne Wojny” — zastosujmy charakterystyczny tekst i oprawę.

Wyjątkowe kartki urodzinowe

Do tej pory kartka miała być tylko zwiastunem uroczystości. Interesujące zaproszenie z udanej imprezy będzie wspaniałą pamiątką, do której goście będą tęsknie powracać. Elektroniczna przepadnie w czeluściach internetu. Papierową można zachować i używać chociażby jak zakładkę. Niech duch urodzinowej zabawy zostanie z wami jak najdłużej!

Share :

Może Cię zainteresować