• 25 maja 2022

Fotoobraz dla wymagających

Druk fotografii

Fotoobraz to możliwość uzyskania obrazu ze zdjęcia. Do wyboru są dwie możliwości, takie jak fotoboardy oraz wydruki canvas. Różnią się one przede wszystkim wykorzystanymi materiałami. Kiedy warto zdecydować się na wydruk canvas?

Canvas a fotoboard

Fotoboard to fotoobraz, który jako podkład wykorzystuje piankę polistyrenową. Dzięki temu wydrukowane zdjęcie uzyskuje sztywne, a zarazem lekkie usztywnienie. W przypadku wydruku Canvas do tego celu używa się bawełnianego płótna. I to właśnie ta technologia pozwala na uzyskanie prawdziwie realistycznego fotooobrazu. Dzięki niej możliwe jest bowiem uzyskanie takiej faktury, jaką często można zobaczyć na prawdziwych dziełach malarskich.

Jak zrobić canvas – przygotowanie wydruku

Wybierając zdjęcie do wydruku canvas należy wybrać to, które jest bardzo dobrej jakości. Jest to dość istotne, ponieważ nie ma zazwyczaj możliwości poprawy jakości wykonanego zdjęcia. Rozdzielczość, od której rozpatruje się możliwość wykonania wydruku canvas to 150 dpi. Jeśli jednak jest to możliwe lepiej jest wybrać nieco większą. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z drukarniami, powinny pamiętać o zastosowaniu dodatkowego marginesu bezpieczeństwa.

To bardzo ważne w przypadku, gdy wydruk canvas ma być umieszczony na drewnianej ramie, do której będzie przymocowany cały materiał. Istotne jest wtedy to, że część płótna zostanie wykorzystana na to, aby dobrze przymocować tkaninę, dlatego nie będzie ona widoczna. Należy o tym pamiętać i pozostawić około dwóch i pół centymetra dodatkowo. Format, w jakim powinno zostać zapisane zdjęcie, to zazwyczaj PDF. W ten sposób ogranicza się problemy ze stratą jakości oraz z kłopotami związanymi z niemożliwością odczytania zdjęcia przez drukarnię.

Zdjęcia do wydruku

Oprawa – czy trzeba się decydować?

Tak jak w przypadku standardowych obrazów zarówno fotoboard i wydruk canvas nie wymagają zastosowania dodatkowej oprawy. Oczywiście istnieje taka możliwość, jednak wiele osób decyduje się po prostu na powieszenie fotoobrazu bezpośrednio na ścianie. Jeśli jednak wydruk canvas ma realistycznie naśladować namalowany obraz, warto zdecydować się na wykorzystanie dodatkowej oprawy.

Do domu, do galerii, na prezent

Obecnie wiele osób decyduje się na wykorzystanie wydruku canvas jako stylowej ozdoby wnętrza. W tym celu można wykorzystać zarówno zdjęcia ślubne lub udane zdjęcia z wakacji. Dzięki właściwej oprawie można dodatkowo uzyskać lepszy efekt, adekwatny do wystroju wnętrza.

Warto pamiętać, że wydruk canvas bywa atrakcyjną formą dla pokazania profesjonalnych fotografii na różnego typu wernisażach. Dlatego z takiej możliwości korzystają profesjonalni fotografowie, których zdjęcia niejednokrotnie przypominają obrazy.

Cena wydruku canvas jest dość wysoka. Trzeba jednak pamiętać, że prezentuje się on na tyle dobrze, iż każdy będzie zadowolony z takiego prezentu. Zaletą zdecydowania się na wydruk canvas jest zazwyczaj pewność określonego efektu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wręczenie takiego prezentu na przykład nowożeńcom. Sprawdź ofertę drukarni lobos.promo na wydruki zdjęć. 

Share :

Może Cię zainteresować