• 25 maja 2022

Mocne i słabe strony drukarni internetowej

Drukarnia internetowa

W internecie jest wszystko, a jeżeli czegoś nie znaleźliśmy to albo źle szukamy albo jeszcze nie zostało to odpowiednio pozycjonowane. Sieć pęka w szwach od filmików z kotami, porad jak zwalczyć raka domowymi sposobami czy jak się zachować w przypadku porwania przez UFO. Na szczęście znajdziemy tam również wiele rzeczy mądrych, wartościowych i przydatnych.

Jest więc zupełnie naturalne, że w wirtualnej przestrzeni funkcjonują też drukarnie. Pytanie, czy są one lepsze o tradycyjnych?

Dzięki internetowi nasze życie codzienne stało się prostsze. Bez wychodzenia z domu możemy zarabiać pieniądze i je wydawać, dysponować oszczędnościami w banku, studiować. Możemy też korzystać z usług drukarni internetowych, chociaż część osób nadal traktuje je z podejrzliwością. Niepotrzebnie.

Decydując się na usługi dobrej drukarni online, można otrzymać interesujący nas produkt nie wychodząc poza nasze przytulne cztery kąty. Odpada konieczność przedzierania się przez miasto, stania w korkach, czekania w kolejce. Co ważne, nie jesteśmy zdani na godziny otwarcia, bo zamówienie możemy złożyć o dowolnej porze dnia i nocy. Preferujemy nocny tryb życia? Bez problemu. Składamy zamówienie i możemy być spokojni, że trafi ono we właściwe ręce.

Przestrzeń przestaje mieć dla nas znaczenie nie tylko w skali miasta, ale całej Polski. Nie musimy jechać ani z zamówieniem ani po gotowy produkt. Takie firmy korzystają przecież z usług kurierskich, które dostarczą przesyłkę w każde wskazane miejsce.

Usługi drukarskie online

Wygoda korzystania to jeszcze nie wszystko

Ogromną zaletą drukarń online jest to, że są znacznie tańsze od tych działających w sposób tradycyjny. Łatwo odgadniemy tego przyczynę: zautomatyzowany system przyjmowania zamówień ogranicza potrzebę tworzenia kolejnych etatów. Ograniczone są koszta utrzymania lokali w atrakcyjnych miejscach, bo drukarnia internetowa może być przecież zlokalizowana w dowolnym miejscu z drogą dojazdową i mediami. Właśnie dzięki redukcji kosztów pracy drukarnie internetowe mogą obniżyć ceny usług i oferować zniżki czy bezpłatny transport.

Czy to oznacza, że drukarnie działające w internecie mają same zalety?

Oczywiście, że nie. W drukarni internetowej o wszystkim decyduje klient, co ma swoje zalety, ale może być też wadą. Kiedy popełni jakiś błąd, na przykład pomyli się przygotowując projekt graficzny lub do wydruku wgra błędny plik czy choćby pomyli się w adresie dostawy, to sam ponosi tego konsekwencje. W końcu takie wydał dyspozycje. I właśnie to jest najsłabszą stroną.

Niektórym klientom może też nie odpowiadać brak bezpośredniego kontaktu, który jest związany nie tylko z komfortem psychicznym, ale też możliwością wychwycenia jakiegoś błędu czy uzyskania dodatkowych wyjaśnień. Patrząc na to całościowo, bez wątpienia przeważają zalety, a słabe strony są tak naprawdę kwestią względną. Jeśli klient jest staranny, dokładnie wie czego chce i sprawdza swoje zamówienie to w zasadzie drukarnia internetowa jest rozwiązaniem bez wad. Wygląda na to, że przyszłość branży będzie należała właśnie do tego typu drukarń.

Share :

Może Cię zainteresować