• 30 czerwca 2022

Jak skrócić czas pracy administratora dzięki kreatywnemu myśleniu

Kreatywne myślenie jest integralną częścią marketingu - choć w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji niezliczone narzędzia i opcje, prawdziwym kluczem do sukcesu w marketingu jest ostatecznie ludzka pomysłowość. Wielu marketerów uważa ten rodzaj kreatywnego myślenia za oczywisty, ale kiedy piętrzą się zadania administracyjne, wielkie pomysły mogą zostać zepchnięte na dalszy plan. Oto kilka sposobów na skrócenie czasu pracy administratora i powrót do koncentrowania się na sukcesie.

Organizuj spotkania na piechotę

Badanie przeprowadzone przez Stanford wykazało, że chodzenie zamiast siedzenia zwiększa kreatywność średnio o 60% - a ponieważ ma to niezmiennie silny wpływ na ludzi, dodanie do swojego dnia większej ilości spacerów jest jedną z najbardziej efektywnych rzeczy, jakie możesz zrobić.

Jeśli Twój plan dnia wydaje się zbyt napięty, spróbuj zamienić spotkania w biurach na spotkania piesze, podczas których wszyscy uczestnicy mogą udać się na ulicę i spacerować po okolicy tak długo, jak długo trwa spotkanie. Jeśli musisz być w biurze przez część spotkania, zaplanuj je tak, aby przynajmniej część spotkania spędzić na spacerze.

Spotkania piesze nie tylko dostarczą Ci dodatkowej inspiracji do realizacji wielkich pomysłów, ale także pomogą Ci zażyć trochę ruchu i pozwolą ograniczyć go w innych miejscach bez rezygnacji ze zdrowego stylu życia.

Powiązane: Jak inteligentne wyznaczanie celów może zrewolucjonizować twoje cele biznesowe

Częstsze umawianie się na spotkania

Umawianie się na spotkania to świetny sposób na zorganizowanie sobie czasu i upewnienie się, że nie czekasz tylko na to, aż inni ludzie będą wolni. Staraj się ustalać konkretne godziny, w których możesz rozmawiać z ludźmi - a jeśli musisz prowadzić politykę otwartych drzwi, zachęcaj ludzi, aby bez umówienia się na spotkanie przychodzili tylko w określonym czasie.

Zespół nigdy nie powinien być całkowicie zniechęcony do przychodzenia na rozmowy - ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest obniżenie efektywności komunikacji, zwłaszcza jeśli coś jest bardzo ważne w danym momencie. Jeśli jednak wiedzą, że drobne sprawy powinny być załatwiane tylko w określonym czasie, chętniej będą się do tego stosować.

Konsolidacja systemów

Jeśli musisz korzystać z wielu systemów, aby uzyskać potrzebne informacje, marnujesz czas - a jedynym sposobem na odzyskanie tego czasu jest jego konsolidacja. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • W opcji pierwszej można wprowadzić ujednolicony system zastępczy, który będzie wykonywał wszystkie funkcje obecnych systemów, ale w jednym miejscu. Jest to dobre rozwiązanie dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność, ale trudniejsze do zintegrowania z istniejącymi firmami. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem może być wypróbowanie...
  • Opcja druga, w której nowy system jest umieszczony nad innymi jako skonsolidowana warstwa, z możliwością dostępu do każdego z pozostałych systemów. Wygląda to bardzo podobnie do pojedynczego, ujednoliconego systemu, ale tak naprawdę jest to tylko interfejs użytkownika usprawniający pracę.

Konsolidacja zwykle wymaga czasu i niestandardowego kodowania, więc im wcześniej zaczniesz, tym lepiej na tym wyjdziesz. Nie oszczędzaj też na tym - na początku cena może wywołać ból głowy, ale z czasem konsolidacja oprogramowania będzie miała ogromny wpływ na ilość czasu poświęcanego na pracę twórczą.

Używaj oprogramowania do zarządzania dokumentami

Podobnie jak konsolidacja systemów w jednym interfejsie, efektywne zarządzanie dokumentami jest dobrym sposobem na uwolnienie czasu przeznaczonego na administrację, który można przeznaczyć na pracę twórczą. Dobry pakiet oprogramowania do zarządzania dokumentami (DMS) pomoże Tobie - i Twojemu zespołowi - szybko zlokalizować, zaktualizować, wykorzystać i ogólnie współdziałać z dokumentami, które wspierają Twoje działania.

Szukasz dodatkowej pomocy w realizacji celów marketingowych? Zajrzyj na nasz blog, gdzie udzielamy porad, komentujemy bieżące wydarzenia i ogólnie staramy się pomóc Ci odnieść sukces.

Share :

Może Cię zainteresować